Трета поредна победа за Вила, Петров с асистенция
Трета поредна победа за Вила, Петров с асистенция / netinfo
Отборът на Астън Вила изигра поредния си силен двубой и успя да се наложи с 2:1 над тима на Съндърланд. Цял мач за домакините изигра българският национал Стилиян Петров, който се отличи с асистенция за второто попадение на Джон Карю.

Изненадващо гостите успяха да поведат в резултата след 9 минути игра, когато Джибрил Сисе се възползва отлично от пас на Стед Малбранк и даде преднина на „черните котки”.

Радостта на гостите обаче трая само десет минути. В 19-ата минута Ашли Йънг изравни резултата на „Вила парк” с прекрасен удар от около 20 метра. В 33-ата минута норвежецът Джон Карю даде преднина на бирмингамци след пас на Петров. Пет минути преди края на мача българинът получи и жълт картон.

В друг мач от днес Челси не срещна трудности срещу новака Стоук Сити и се наложи с 2:0 като гост благодарение на головете на Жозе Босингва и Никола Анелка. УБА изненада Мидълзбро с минимална победа 1:0, а Нюкасъл записа поредната си загуба, този път от Блекбърн с 1:2.