Треньорът на Енерги: Браво на момчетата!
Треньорът на Енерги: Браво на момчетата! / netinfo
Старши треньорът на Енерги Котбус Боян Прашникар остана много доволен от победата с 2:0 над Карлсруе. Станислав Ангелов и Димитър Рангелов отбелязаха по един гол за ценния успех на тима от Котбус. българският нападател на два пъти уцели гредата, а Пелето направи това само веднъж.

„Не е лесно да играеш под толкова огромно напрежение, а ние бяхме подложени на такова като последни в класирането. Непременно имахме нужда от тези три точки. Разбираемо е, че влязохме в този мач с известна доза страх”, обясни словенският специалист.

„През първото полувреме не бяхме много агресивни, затова и съперникът ни имаше две добри възможности. Това, че ударихме на три пъти гредата, е просто невероятно. През втората част обаче наложихме по-силен натиск и спечелихме напълно заслужено. Искам да поздравя момчетата за морала, който демонстрираха. Мога само да кажа едно: „Браво!”, заяви Боян Прашникар.