Титулярите на Марек стачкуват
Титулярите на Марек стачкуват / netinfo

Титулярният състав на Марек от днес е в ефективна стачка. Преди днешната контрола между дупничани и Велбъжд целият титулярен тим на намиращия се на четвърто място във временното класиране Марек бе седнал на стълбите пред стадион "Бончук" с твърдото намерение да не излезе срещу Велбъжд.

Капитанът Анжело Кючуков, Янек Кючуков, Добри Митов, Еньо Кръстовчев, Димитър Георгиев-Шустера и всички останали потвърдиха, че са в ефективна стачка.

"От миналия сезон още от домакинския мач с Литекс не са ни изплащани премии", казаха футболистите. Президентът Йордан Андреев дължи средно на играч по 4-5 неизплатени заплати. Спортно-техническият щаб повече от половин година също не е взимал заплати.

Титулярите на Марек през цялото първо полувреме наблюдаваха двубоя отстрани.

Първото полувреме завърши 1:1, след голове на Редовски за домакините в 7-ата минута и Методи Стойнев за кюстендилци в 14-ата минута.