Тийнейджър бележи за Милан, Юве взе трофей без гол
Тийнейджър бележи за Милан, Юве взе трофей без гол / netinfo
Попадение на тийнейджъра Алберто Палоски донесе победата на Милан над Наполи с 1:0 в среща от тристранния турнир „Бира Морети”, който се играе в три двубоя по 45 минути.

18-годишният Палоски бе точен за световните шампиони с глава в последните минути на мача с неаполитанците, а колегата му в атаката на росонерите Филипо Индзаги бе принудително заменен, след като получи травма.

Ювентус триумфира в надпреварата без да вкара гол от игра. Възпитаниците на Клаудио Раниери победиха Наполи с дузпи в първата среща за трофея, а в последния сблъсък се наложи по същия начин на Милан с 5:4 след 0:0 в редовното време.

Точни за Юве от бялата точка бяха Ариаудо, вратарят Антонио Кименти, Легроталие, Паскуато, а Амаури пропусна преди Молинаро да донесе успеха на бианконерите.

За тима на Карло Анчелоти вкараха Зеедорф, Броки, Палоски и Осуджи, а петата и шестата дузпи бяха изпортени от капитана Амброзини и Джузепе Фавали.