Темиле с червен картон при дебюта си за Ботев
Темиле с червен картон при дебюта си за Ботев / netinfo

Ботев (Пловдив) претърпя поражение с 0:2 (0:0) като домакин от Локомотив (Мездра) в мач от шестия кръг на първенството на дублиращите отбори.

Двете попадения за лидера в класирането отбелязаха Фаусто в 61-ата минута и Тодор Симов три минути по-късно. Неубедителен дебют за домакините записа бившият халф на Левски Омониго Темиле. Нигериецът започна като титуляр, но в края на първата част получи червен картон. С

числено намален състав домакините не успяха да се противопоставят на съперника след почивката и загубиха. На вратата на Ботев пази италианският страж Алесио Локатели, за който този двубой беше последен шанс да убеди спортно-техническия щаб на пловдивчани в качествата си. Италианецът, който е на проби, нямаше вина за двата гола.