Супер Жеков дърпа Патра
Супер Жеков дърпа Патра / netinfo

Разпределителят на националния ни отбор по волейбол Андрей Жеков за пореден път се развихри в гръцкото първенство. Супер Жеков, както го нарекоха част от колегите в южната ни съседка, с тима си Патра победи АЕК с 3:1 гейма (25:21, 25:23, 22:25, 25:17).

Плеймейкърът ни бе в основата на десетата победа на тима в първенството, с която съставът се изкачи на пето място в класирането. Също с 6 загуби до момента и е четвъртият в таблицата – Арис. Жеков се отчете със 7 точки (2 аса).

Олимпиакос не успя да излезе от лошата си серия и претърпя четвърто поражение в първенството. Боян Йорданов и Красимир Гайдарски паднаха като гости от седмия АО Кифисиас с 2:3 (21:25, 21:25, 25:21, 25:21, 13:15). Боян завърши с 24 точки (3 аса), Краси с 8 точки и 3 аса. Олимпиакос остава на трето място в класирането с 12 победи и 4 поражения.

Довечера Пламен Константинов с Ираклис гостува на Ламия.