Стефанова и Божков с равенства в Рейкявик
Стефанова и Божков с равенства в Рейкявик / netinfo

Антоанета Стефанова и Деян Божков записаха равенства в своите партии от 7-и кръг на силния шахматен турнир Рейкявик Оупън в исландската столица.

Бившата световна шампионка Стефанова с белите фигури си подели точката с немския гросмайстор Георг Майер, а Божков, също с белите, завърши реми с представителя на домакините Йон Виктор Гунарсон. Шахматистът с най-висок рейтинг от участниците Хао Ван от Китай оглави еднолично класирането с 6 точки, а Стефанова с 4,5 т. дели 13-14 място с украинката Инна Гапоненко.

Двете са основни кандидатки за допълнителна сума от наградния фонд - 750 долара, които се полагат на най-добре представилата се дама в турнира. Победителят в Рейкявик ще попълни банковата си сметка с 8 000 долара.