Спортинг на 2 точки от Бенфика
Спортинг на 2 точки от Бенфика / netinfo
Спортинг Лисабон се доближи до 2-то място в португалската Суперлига заради победата си с 2:1 като гост на Маритимо в последната среща от 13-ия кръг.

Домакините, които тази година кретат в средата на таблицата, откриха резултата откриха резултата в 61-та минута. Бруно Фогаса вкара малко странен гол след прострелно центриране на Мануел да Коща. Черногорският нападател Симон Вукчевич вкара и двата гола за обрата. Най-напред изравни в 73-та минута след комбинация с Андерсон Полга, а в 88-та донесе и успеха на лисабонските лъвове след пас на Абел Ферейра.

Начело в класирането е Порто с 35 точки, следват Бенфика с 25, Спортинг с 23, Витория Сетубал и Витория Гимараеш с по 22, Брага с 21. Маритимо е на 8-о място със 17 точки.