Сошо спечели Купата на Франция след дузпи
Сошо спечели Купата на Франция след дузпи / netinfo
Сошо е новият носител на Купата на Франция след драматичен двубой, приключил с изпълнение на дузпи срещу Олимпик Марсилия. Това е първият триумф за Сошо в този турнир от 1937 година.

Двата отбора стигнаха до продължения след 1:1 в редовните 90 минути. Пръв за Марсилия резултата откри Джибрил Сисе още в 5-та минута на двубоя. Изравнителното попадение обаче падна в 66-та, когато Дагано върна своите в мача.

Седем минути след първото продължение отново ексцентричният Джибрил Сисе изведе Олимпик напред, но ответният удар не закъсня и в 115-та Антони Льо Талек върна своя тим отново в борбата за трофея.

Така след 2:2 в продълженията се стигна до ролетката на дузпите, в която футболистите на Сошо се оказаха с по-здрави нерви и при 5:4 при наказателните удари вдигнаха триумфално Купата на Франция.