„Соколите” продължават да губят, този път от азербайджанци
„Соколите” продължават да губят, този път от азербайджанци / netinfo
Спартак Варна загуби от четвъртия в първенството на Азербайджан Стандарт Баку с 0:4.

Азербайджанците откриха резултата в 24-та минута след добавка на Гутерас, като преди това негов съотборник нацели левия страничен стълб. Само 4 минути по-късно „соколите” имаха възможност да изравнят, но Влади Мирчев не получи вратата при отсъдената дузпа.

През втората част наставникът на Спартак Сташевич извърши много смени, което логично се отрази върху играта на неговите възпитаници. Стандарт Баку стигна до още три гола във вратата варненския тим. В 74-та се разписа отново Гутерас, а до 86-та нови два гола заби Тсахадзе за крайното 0:4.

За Спартак Варна участие взе Даниел Моралес, както и гъркът Георгиус Пападополус, чиито проби ще продължат. Наставникът Сташевич остана изключително доволен от изявите на бразилеца Моралес.

Това бе четвърта загуба от общо 4-те контроли за Спартак до момента, като „соколите” не са отбелязали нито един гол в тях, а головата разлика за тях е 0:8.

Следващата проверка на Спартак е в събота срещу Калиакра в Каварна.