Словакия – България 3:1
Словакия – България 3:1 / netinfo

Българският национален отбор загуби с 3:1 футболната контрола с тима на Словакия в Жилина. Обновеният тим на селекционера Христо Стоичков бе безпомощен до 80-ата минута, когато дебютантът Караджинов, който се брои за заместник на капитана Стилян Петров, се разписа за 3:1

За домакините се разписаха Марек Минтал в 9-ата минута, Сапара в 52-ата и Кархан от дузпа в 77-ата минута.

Срещата започна с едноминутно мълчание за чехословашки национал Игор Новак, играл в словашкия Татран Прешов и чешкия Бохемианс Прага, а после продължил във футбола като треньор. Той почина внезапно в Прешов на 58 години след кратко боледуване. Новак има 170 шампионатни мача, в които е вкарал 25 гола.

Състави

Словакия: Чонтофалски (46-Хайдух), Шинглар, Шкъртел, Климпъл, Петър Петраш (61-Кархан), Щърба (66-Мартин Петраш), Сапара (74-Яночко), Швенто, Минтал (61-Шестак), Витек (46-Холошко)

България: Иванков (46-Колев), Й.Тодоров, Вал.Илиев, Тунчев (46-Живко Желев), Занев, Янков, Телкийски (61-Караджинов), Кишишев (19-Пеев), Бл. Георгиев (Йовов) Бербатов, Божинов (53-Св. Тодоров)