Славия измъкна драматична победа срещу Локо Пд
Славия измъкна драматична победа срещу Локо Пд / netinfo
В мач от 17-я кръг на А група Славия победи с 1:0 като домакин Локомотив Пловдив в много драматичен мач, който бе изпълнен с грубости и спречквания между футболисти на двата отбора.

Домакините започнаха по-настоятелно и логично стигнаха до гол още в 18-та минута, когато Симонович премина през футболист на Локомотив и с хубав удар от границата на наказателното поле простреля Ставрев за 1:0.

Пловдивчани натиснаха и до края на мача атакуваха, но така и не успяха да стигнат до изравнително попадение.

Славия започна втората част с опасно положение пред вратата на гостите. В 49-та минута Коприваров стреля от границата на наказателното поле на Локомотив, но Ставрев боксира топката, след което Кюмюрджиев изби топката в корнер.

Минута по-късно Коприваров подаде на Златковски в наказателното поле, който от два метра прати топката в аут.

В 54-та минута Въндев премина няколко футболисти на Славия и стреля опасно, но топката излезе в аут.

В следващата атака Даксон стреля отдалеч, но Господинов улови топката без проблеми. Последва нов шут на Даксон от 25 метра, но топката срещна напречната греда.

В 67-та минута футболистите на двата отбора се спречкаха за първи път, като в центъра на сблъска е Милан Коприваров. Фен на Славия замери с бутилка от минерална вода резервната скамейка на гостите.

Червен картон получи Дяков от Славия, който блъсна в гръб без топка нападателя на Локомотив Даксон да Силва.

Дванайсет минути преди края на мача президентът на Локомотив Пловдив Галя Топалова напусна стадиона в Овча Купел.

Три минути преди края на мача Господинов бе замерян от феновете на Локомотив с парчета от седалките и срещата бе отново прекъсната от съдията Георги Йорданов.

В заключителните секунди на мача последва ново спречкване между футболистите на двата отбора.