Скандално съдийство в Бразилия
Скандално съдийство в Бразилия / netinfo
Спорно съдийство и скандали белязаха мачовете от 19-ия кръг в бразилското футболно първенство.

По време на двубоя Фигейрензе - Ботафого (1:1) футболистите на гостите опитаха саморазправа със съдията, след като в 76-та минута той допусна Отасилио Нето от тима на домакините да изравни след явно положение на засада. След края на срещата реферите бяха изведени от стадиона с полицейски кордон от стадиона, който да ги спаси от гнева на играчите и феновете на Ботафого.

В друг скандален мач от кръга отборът на Гремио загуби с 1:2 гостуването си на закъсалия Коринтианс, като вината за поражението бе стоварена върху съдиите. Заради оспорване на техните решения в хода на срещата на трибуните бе изгонен старши треньорът на Гремио Ману Менезеш.

Скандали имаше и на мача Атлетико Минейро – Палмейрас (1:2), като треньорът на домакините Емерсон Леао обвини съдиите за поражението. Неговият тим поведе с 1:0 още в 5-та минута чрез Едер Луиш, но с попадения на Луиш Мартинес в 8-та и 56-та минути отборът на Палмейрас стигна до победата с 2:1, а гол на Атлетико Минейро бе отменен от рефера.