Шумахер съкрати преднината на Алонсо
Шумахер съкрати преднината на Алонсо / netinfo

Седемкратният световен шампион във Формула 1 Михаел Шумахер все пак спечели точка от Гран при на Унгария, въпреки че отпадна 3 обиколки преди края заради проблеми в окачването на болида.

Причината за тази точка на Шумахер е дисквалификацията Роберт Кубица, който дебютира за БМВ-Заубер и завърши състезанието на 8-ма позиция. "При техническия преглед след състезанието колата е била с два килограма по-лека от допустимото. Причина за това може би е твърде голямото хабене на гумите, с които болида трябваше да кара цели 51 обиколки, но когато имаме по-лека кола и сме нарушили правилника, трябва да приемем тази дисквалификация", заяви техническия директор на БМВ Вили Рампф.

Така разликата между водача във временното класиране на шампионата Фернандо Алонсо и Михаел Шумахер е вече само 10 точки, а остават само още 5 състезания до края. Освен точката на Шуми Ферари спечели и още 1 точка, след като Фелипе Маса мина едно място по-напред и остана 7-ми в крайното класиране на пистата "Хунгароринг". По този начин и разликата при конструкторите също бе съкратена от 9 на 7 точки. Очакват ни много интересни състезания до края на тазгодишния календар във Формулата.