Шампионите с нова загуба навън
Шампионите с нова загуба навън / netinfo

Отборът на Детройт показа невероятна воля и кураж и успя да постигне обрат срещу Сан Антонио за победата с 84:80, която донесе четвъртата поредна загуба като гости на шампионите на НБА.

Пистънс вече спечелиха място в плейофите и водят с много пред втория в Централната дивизия Кливланд, но Спърс продължават борбата си Западната конференция, където класирането се променя след всеки изминал кръг.

След най-тежката си загуба за сезона със 100:75 срещу Ню Орлиънс, Сан Антонио изглеждаха решени да победят и поведоха с 44:43 до полувремето. Детройт обаче не се предаде и след края на третата четвъртина вече водеше със 65:55.

Нов кош в началото на четвъртата част даде 12 точки преднина за домакините, но водени от Тим Дънкан и Тони Паркър, Спърс се разиграха и достигнаха до 72:71. Пистънс започна да печели точка след точка и в крайна сметка победи с 84:80, а Хамилтън завърши една невероятна среща с 25 точки.

Паркър наниза 26 точки за Сан Антонио, а Дънкан добави 20 и 10 борби. Спърс започнаха мача без Брус Боуен, чията серия от 500 поредни старта сред титулярите, която е и най-дългата на активен състезател в НБА, бе прекъсната след наказание от един мач за удар с коляно в тялото на гарда на Ню Орлиънс Крис Пол.

Още един впечатляващ мач се изигра тази вечер, в който Хюстън надви Шарлът с 89:80 и постигна 21-та си поредна победа, която донесе и втората най-дълга серия в историята на НБА. Единствената по-дълга победна серия бе записана през сезон 1971-1972 от отбора на Лос Анджелис Лейкърс, който постигна впечатляващите 33 поредни успеха.

Трейси Макгрейди отбеляза 30 точки за обрата на Хюстън, а Рафър Алстън добави 17. Ракетите изоставаха с 13 точки в края на първата част, след като навлязаха в черна серия от 14 пропуснати изстрела.

„Постижението е невероятно, все пак не се е случвало от 36 години, а в тази лига са играли страхотни отбори. Трябва да се доверим на този отбор максимално”, заяви наставникът на домакините Рик Еделман.

Джейсън Ричардсън наниза 28, а Емека Окафор добави 23 точки за нещастната загуба на Шарлът. Следващият мач за набралите скорост Ракети ще бъде изключително труден. За 22-та поредна победа те ще трябва да надвият гостуващия ЛА Лейкърс, който тази вечер загуби от Ню Орлиънс със 108:98.

Двата отбора са с равен брой победи и загуби на върха в Западната конференция, а срещата ще бъде генерална репетиция за плейофите, където двата отбора може и да си оспорват титлата.