Шалке помрачи радостта на Благо
Шалке помрачи радостта на Благо / netinfo
Шалке 04 успя да обърне Дуисбург с 1:2, след като тима на Благо Георгиев бе повел в резултата именно с попадение на българина – негово първо откакто играе в Германия.

Срещата започна отлично за гостите, които откриха резултата с гола на българския национал в 21-та минута. Тогава бившият славист получи пас от Рафиня, навлезе по лявото крило, преодоля Варела и с шут от границата на наказателното поле вкара за 1:0.

Георгиев остана на терена до 78-та минута, когато бе заменен от Мьолдерс.

Момчетата на Мирко Сломка успяха да обърнат мача в своя полза през втората част, когато Курани и Вестерман съответно в 60-та и 75-та вкараха за 2:1.

След днешното поражение Дуисбург заема 17-то място с актив от 18 точки. Четвъртфиналистите в Шампионската лига Шалке пък са на 5-то място с 41 точки.