Севиля спря Виляреал към върха
Севиля спря Виляреал към върха / netinfo
В мач от 31-я кръг на Примера дивисион Севиля победи с 2:0 Виляреал и по този начин „жълтата подводница” бе спряна в преследването на лидера Реал Мадрид.

Домакините започнаха много силно мача и създадоха няколко опасни положения пред вратата на Виляреал, но пропуски направиха Кейта, Фабиано и Кануте.

В 19-та минута Диего Алвеш подаде на Луиш Фабиано, който хладнокръвно простреля вратаря на Виляреал Диего Лопес и направи резултата 1:0.

В 62-та минута домакините отбелязаха второ попадение в срещата, което бе дело на Навас, но съдията го отмени заради положение на засада.

Второто полувреме отново премина под натиска на Севиля, но с нови пропуски се отличиха Кейта, Кануте и Фабиано, като гостите много рядко създаваха опасности пред Палоп.

В 86-та минута Диего Лопес фаулира в наказателното поле Навас и съдията Перес Ласа даде дузпа за домакините. Наказателният удар бе изпълнен в 87-та минута от Кануте, който удвои преднината на домакините.

В края на мача Капдевила от Виляреал получи втори жълт картон и отборът му доигра срещата с човек по-малко.