Сблъсъци между хървати и турци във Виена
Сблъсъци между хървати и турци във Виена / netinfo
Четвъртфиналния двубой между Хърватия и Турция във Виена е бил съпътстван от няколко неприятни инцидента, съобщават от местната полиция.

В трите минути между двата гола в края на второто продължение е започнало меле във фен зоната пред кметството на австрийската столица, след което двете агитки са били разделени.

Сблъсъци е имало и пред най-големия театър във Виена, както и в квартал Отакринг, където живее голяма част от турските гастербайтери.

Високите емоции в края на срещата са довели и до проблеми по трибуните на стадион Ернст Хапел, на който се игра двубоя, като десет привърженика са били арестувани.

Турция победи Хърватия след 0:0 в редовното време, 1:1 в продълженията и 3:1 при дузпите, като на четвъртфинала ще срещне Германия.