САЩ нанесе първа загуба на България
САЩ нанесе първа загуба на България / netinfo

Българският национален отбор по волейбол загуби първи мач на Световната купа в Япония. Момчетата на Мартин Стоев отстъпиха след тайбрек на САЩ с 3:2 гейма. Двубоят се игра два часа и 21 минути в залата в град Тояма.

Първата част бе равностойна и приключи за 35 минути, но с успех за американците 29:27. И на двете технически прекъсвания момчетата на Мартин Стоев имаха предимство - 8:6 и 16:15. Българският тим пропусна цели три възможности да приключи гейма, но при 27:27 допусна съперникът да стори това.

Във втория гейм обаче България се събра и наистина показа, че няма намерение да се огъва под натиска на САЩ. Само за 25 минути се наложихме с 25:20 при пълна доминация. Първото техническо прекъсване дойде при 8:7, а второто - при 16:14.

Третата част бе най-интересната до момента, като България се наложи с 30:28. Отборът ни доминираше в целия гейм, но изпусна редица добри положения за го завърши в края, и така се стигна до трудната развръзка.

В четвъртия гейм американците започнаха по-добре, имаха преднина на първата техническа пауза, но при втората отстъпиха водачеството. България обаче не съумя да продължи добрата си игра от третата част и загуби с 22:25.

В тайбрека везните се наклониха за САЩ и американците имаха преднина преди България да изравни за 12:12. След това обаче волейболистите от Новия свят съумяха да измъкнат успеха с 15:12.

Срещата започнаха: Евгени Иванов, Христо Цветанов, Андрей Жеков, Матей Казийски, Владимир Николов и Пламен Константинов.

Най-резултатен за България бе Матей Казийски с 26 точки, Владо Николов добави 23.

За Играч на мача бе обявен Райли Салмън, който завърши с 23 точки.