Сашо Киров вкара два за Левски при победа над Пирин
Сашо Киров вкара два за Левски при победа над Пирин / Снимка: Валентин Грънчаров
Юношите старша възраст на Левски (набор 1989 г.) победиха на „Герена" Пирин АД (бившия Македонска слава) с 5:2, в първа среща от 1/16-финалите на републиканското първенство, съобщи официалният сайт на сините.

Боян Табаков се разписа през първото полувреме, а след почивката с два гола Александър Киров и по един на Иван Цачев и Емил Колев сините довършиха съперника си от Благоевград. Реваншът е на 4 юни.

До тази фаза не успяха да достигнат връстниците им от Левски-Раковски, които в предварителната пресявка бяха елиминирани от Хебър (Пазарджик) с дузпи (1:1 в редовното време).