Сао Пауло стана шампион на Бразилия
Сао Пауло стана шампион на Бразилия / netinfo

Сао Пауло стана шампион на Бразилия два кръга преди края на шампионата.

Домакинско равенство (1:1) с Атлетико Паранаензе бе достатъчно на тима, за да се поздрави предсрочно с титлата. Отборът е недостижим на върха с осем точки преднина пред Интернасионал, който се прости с шансовете си за първото място след загуба с 0:1 от Парана.

Мачът бе прекъснат през първото полувреме за 13 минути, заради проливния дъжд. На стадион “Морумби” в Сао Пауло централният защитник Фабио даде преднина на домакините в 24-ата минута, но Кристиян изравни за Атлетико 11 минути преди края. Ремито означаваше, че играчите и феновете на Сао Пауло трябваше да изчакат 15 минути след края на техния мач резултата от двубоя на Интернасионал, за да започнат да празнуват.

Титлата е четвърта за отбора в историята му, което го нарежда след Палмейрас, Коринтианс и Фламенго.