Санта Круз измъчи Арсенал
Санта Круз измъчи Арсенал / netinfo
Арсенал победи с 3:2 след продължения при гостуването си на Блекбърн и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на лигата.

Само за половин час игра артилеристите поведоха с 2:0 на Иууд Парк с голове на Абу Диаби и на хърватина Едуардо Да Силва и изглеждаха като сигурен участник в следващия етап.

Нападателят на Блекбърн Роке Санта Круз показа, че се намира в отлична форма прати мача в продължение с попадения в 42-ата и 60-ата минути, отбелязвайки своят пети гол в рамките на четири дни, след като вкара хеттрик при гостуването на Фулъм в събота.

По-големият опит на Арсенал си каза думата в продълженията, а Едуардо се разписа за втори път в мача в 104-ата минута, когато с шут от границата на наказателното поле простреля Брад Фридел и прати лондончаните на полуфинал за Карлинг Къп.