Русия размаза Казахстан в контрола
Русия размаза Казахстан в контрола / netinfo
Националният отбор на Русия разгроми Казахстан с 6:0 в приятелска среща, играна в Москва. През първото полувреме голове отбелязаха Павел Погребняк и Владимир Бъйстров, а след почивката се разписаха още Константин Зирянов, Динияр Билялетдинов, Дмитрий Торбинский и Дмитрий Съйчев.

Руският тим доминираше през цялото време на мача, а началото на отличната серия от попадения даде Погребняк в 26-та минута, който реализира от дузпа.

Освен този наказателен удар, възпитаниците на Гус Хидинк изпитаха рефлексите на вратаря на Казахстан от 11-те метра още веднъж. В 85-та минута стражът наруши правилата срещу Роман Павлюченко, заради което главният рефер отново показа бялата точка. Точен този път бе капитанът на Локомотив Москва Динияр Билялетдинов.

На 25 май отборът занимава за Германия, където ще проведе подготвителен лагер за Евро 2008. Там сборная ще изиграе две контроли – срещу Сърбия на 28 май и срещу Литва на 4 юни.

На 10 юни е първият двубой на руския национален отбор в рамките на груповия етап на Евро 2008. Двубоят е срещу Испания.

В друга приятелска среща играна тази вечер Австрия срази Куба с 4:1 на тренировъчния си лагер в Линдабрун. Кулаич, Ауфхаузер на два пъти и Хофер вкараха за домакина на еврошампионата, а Коломе се разписа за кубинците.