Роджър Федерер се класира за полуфиналите
Роджър Федерер се класира за полуфиналите / netinfo
Водачът в световната ранглиста Роджър Федерер (Швейцария) се класира за полуфиналите на турнира в Хале с награден фонд 713 хиляди евро след успех над 5-ия в схемата Маркос Багдатис (Кипър) с 6:4, 6:4 за 70 минути.

Федерер, четирикратен шампион в надпреварата от 2003 до 2006 година, записа своята 57-ма победа на трева.

"Представих се доста добре днес. Доволен съм, че достигнах до полуфиналите без загубен сет", каза швейцарецът.

Следващият съперник на номер 1 в света ще бъде Николас Кийфер. Германецът водеше в първия сет срещу Михаел Лодра (Франция) с 4:0, а след 19 минути игра неговия съперник се отказа поради контузия на лявата ръка.

В друг четвъртфинал представителят на домакините Филип Колшрайбер победи Робин Сьодерлинг (Швеция) с 6:4, 7:6 (4).

В късния мач номер 2 в схемата Джейм Блейк (САЩ) победи Андреас Бек (Германия) със 7:6 (4), 7:6 (5).

Турнирът в Хале е подготовка за започващия на 23-ти юни "Уимбълдън", който Федерер печели неизменно в последните пет години.