Рода шокира ПСВ в Айндховен
Рода шокира ПСВ в Айндховен / netinfo
ПСВ записа шокираща загуба у дома от Рода с 2:4 в мач от 14-ия кръг на холандската Ередивизие. „Филипсите” могат да загубят лидерството си във временното класиране при условие, че утре Аякс победи като гост Вилем II.

Домакините се отърваха от пълен резил, вкарвайки два гола в последните 10 минути. Началото на разгрома сложи Де Фаув в 19-та минута, а Мееувис удвои в самия край на първата част. Гостите продължиха да вкарват експресно и през второто полувреме. Три минути след подновяването на играта естонският национал Андерс Опер направи преднината на Рода класическа, а Хадур шокира зрителите на „Филипс Стейдиъм” в 64-та минута, правейки резултата 0:4.

Автогол на Саейс в 81-та минута и попадение на Дани Коверман три по-късно поизмиха срама от шампионите на Холандия.

ПСВ заема все още първото място в класирането с 30 точки, а Аякс и Фейенорд са на втора и трета позиция с по 28 точки.