Резонна победа за Словения над Турция
Резонна победа за Словения над Турция / netinfo

Словения победи Турция с 66:51 точки в среща от втората фаза на Европейското първенство по баскетбол, което се провежда в Испания.

Подмладеният състав на южните ни съседи записа трета поредна загуба, с което почти си осигури отпадането от шампионата на Стария континент. Урош Слокар бе в основата на победата за словенците, след като допринесе с 12 точки за успеха на своя тим.

Въпреки че турците опитаха да се върнат в играта през втората четвъртина, в която наваксаха точковия си пасив, на полувремето двата отбора се оттеглиха при резултат 31:29 за словенците.

Решителна се оказа последната част, която завърши при 20:11 и така турците допуснаха поредната загуба, която най-вероятно ще им коства по-нататъшно участие в надпреварата.

Най-резултатен за Словения бе Нестерович с 13 точки, а Драгич добави 11 точки, докато за Турция се отличи Хедо Тюркоглу, който вкара 17 точки още 14 добави Мемет Окур.