Рангелов класира Енерги, Майнц изненада Кьолн
Рангелов класира Енерги, Майнц изненада Кьолн / netinfo
В мач от 2-я кръг на Купата на Германия Енерги Котбус победи с 3:0 като домакин Борусия Мьонхенгладбах.

Бившият нападател на Славия Димитър Рангелов имаше основна заслуга за победата на Енерги, като отбеляза гол и изработи две дузпи. Другият българин в отбора Станислав Ангелов игра 90 минути.

Рангелов се разписа в 42-та минута от дузпа, а през второто полувреме Ервин Скела добави още две попадения за Енерги в 73-та и 89-та минута също от наказателни удари, които бяха отсъдени за нарушения срещу Димитър Рангелов.

Ерцгебирге Ауе загуби с 1:2 от Вердер Бремен. Домакините поведоха в 6-та минута чрез Мюлер, но с попадения на Пизаро и Розебнберг „бременските музиканти” успяха да се класират за следващата фаза.

Майнц изненада неприятно Кьолн и „козлите” отпаднаха от борбата за купата след загуба с 1:3 като гости.