Рафаел Надал ще се изпречи на пътя на Григор в Мелбърн
Рафаел Надал ще се изпречи на пътя на Григор в Мелбърн / снимка: Guliver/Getty Images

Григор Димитров ще се изправи срещу световния номер едно Рафаел Надал на четвъртфиналите на Аустрелиън Оупън.

Първата ракета на България ще трябва да се пребори с Матадора, който победи Кей Нишикори със 7-6, 7-5, 7-6, съобщава БГНЕС.

24-годишният Нишикори оказа здрава съпротива на испанския левичар, който бе принуден да показва най-доброто от себе си, за да вземе чиста победа в три сета. Азиатецът не успя в шести мач да победи Надал.

Гришо има три загуби от три мача срещу Рафа, но и в трите бе напълно равностоен на именития си съперник. Два от тях се играха на твърди кортове, а един на клей. Димитров по-рано днес отстрани Роберто Баутиста Агут и си осигури място в 1/4-финалите на Откритото първенство на Австралия. Най-добрият ни тенисист се наложи над испанеца в четири сета 6-3, 3-6, 6-2, 6-4.

Димитров, който е 22-и в ранглистата, победи намиращия се на 40 места зад него в класацията Баутиста Агут в мач от 4-и кръг, който продължи 2 часа и 24 минути.