Янев не игра при реми на Гренобъл
Янев не игра при реми на Гренобъл / netinfo
Гренобъл на Христо Янев изпусна победата в гостуването си на Троа в мач от 12-ия кръг на френската Втора Лига. Двубоят на „Стад де Лауб” завърши наравно 2:2, а домакините останаха с човек по-малко в началото на втората част.

Бившият капитан на ЦСКА бе в групата за срещата, но неговият наставник Мехмед Баждаревич не го пусна в игра.

Джа Джедже откри резултата в полза на гостите в 9-та минута. Пет минути след началото на втората част Троа остана с човек по-малко, след като реферът Сандрик Битон показа директен втори жълт картон на Файе. Въпреки това само след пет минути домакините изравниха чрез Бодри. В 77-та минута Витакич отново изведе Гренобъл напред. Девет минути преди края на двубоя Норо от дузпа изравни и подели точките между двата тима.

След равенството Гренобъл запази третата си позиция в класирането с 23 точки, а Троа се смъкна на пето място с 21. Лидер е Льо Авър с 28 точки пред Нант с 27 и мач по-малко.