Първа загуба за волейболистите
Първа загуба за волейболистите / netinfo
Въпреки че спечели първия гейм, мъжкият национален отбор на България допусна първа загуба на олимпийския волейболен турнир в Пекин, падайки в третата си среща с 1:3 (29:27, 21:25, 14:25, 24:26) от победителя в Световната лига САЩ.

Възпитаниците на Мартин Стоев, за които като титуляр започна възстановеният от контузия посрещат Тодор Алексиев, стартираха много силно в двубоя и имаха преднина от 8:3 на първото техническо прекъсване, но допуснаха изравняване до 13:13 и обрат до 20:17, последван от ново изравняване при 22:22.

Първи шанс да затворят частта имаха американците, но след по-мобилизирана игра на нашите спечелихме първата част с 29:27 точки след безпощадна последна атака на Владимир Николов.

Във втория гейм след равностойно начало и равенство 10:10 янките бяха по-концентрираният отбор на полето и стигнаха до успеха, след като водеха с 16:12 на второто техническо прекъсване и запазиха преднината си до 25:21, с което израниха на 1:1.

В третата част САЩ дръпна с 8:7 и след три поредни точки увеличаваше преднината си от 11:7 до 16:10, 18:10, 24:13 и крайното 25:14, като в края на гейма американците пуснаха в игра резервните си волейболисти.

България водеше и при двете технически прекъсвания в четвъртата част - с 8:6 при първото и с 16:15 при второто, но след равенството 18:18 янките дръпнаха с две точки, които запазиха до 22:24. Последваха две точки за трикольорите и изравняване за 24:24, но лошо подсигуряване в нашия отбор и блок аут дадоха победата на САЩ с 26:24, а с това и успех за американците с 3:1 гейма.

До момента лъвовете имат две победи и една загуба.Следващият двубой на България е в събота срещу Италия.

Съставът на България: Евгени Иванов, Андрей Жеков, Краси Гайдарски, Матей Казийски, Тодор Алексиев, Владимир Николов, Теодор Салпаров – либеро (Христо Цветанов, Боян Йорданов и Иван Тасев).