Първа победа за Себастиан Фетел във Формула 1
Първа победа за Себастиан Фетел във Формула 1 / netinfo

Пилотът на Торо Росо Себастиан Фетел триумфира за първи път в своята кариера,побеждавайки в състезанието за Голямата награда на Италия.

След впечатляващо представяне на мократа писта Монца състезателят на Торо Росо се превърна в най-младия победител в историята на Формула 1.

Финландецът Хейки Ковалайнен от Макларън и Робърт Кубица с БМВ Заубер финишираха съответно на второ и трето място.

21-годишният Фетел, който стартира днес от пол-позишън успя да подобри рекорда на Фернандо Алонсо от 2003 година за най-млад победител във Формула 1

Лидерът в световния шампиона Люис Хамилтън (Великобритания) с Макларън-Мерцедес завърши седми и запази водачеството в световния шампионат със 78 точки - с 1 точка повече от Фелипе Маса (Бразилия) с Ферари, който се класира шести.