Пушката бие пред голи тумбаци
Пушката бие пред голи тумбаци / netinfo
Евгени ИвановПушката свърши перфектно работата си снощи. Той реализира 12 точки (10 атаки и 2 блокади) и заслужи адмирациите на полските журналисти.

Националният ни център заедно с Роберт Прийгел донесоха победата на своя Ястрежебски Вийгел в първи ½-финал над Честохова с 3:1 гейма (25:18, 24:26, 25:23, 25:22). Полякът наниза 25 точки и бе определен за най-полезен играч.

За Честохова Вика Марчин се отчете със 16 точки.

Това бе първи мач от ½-финалните плейофи в полското волейболно първенство. Довечера отново тимът от Вийгел гостува на Честохова, на 28-ми март Евгени и Николай Иванови са домакини, като се играе до 3 победи от 5 мача.

Победителят от тази двойка отива на финал.

Любопитно е, че именно Честохова откраднаха Купата на Полша от ръцете на Евгени и Ники на финала за трофея с 3:1 гейма. Ястрежебски Вийгел е амбициран да си отмъсти и да отиде той на финал за титлата.

Местните фенове на Честохова имат колоритна агитка, която на мачовете дори разголва кореми и тела до кръста.