ПСВ разгроми Фейенорд
ПСВ разгроми Фейенорд / netinfo
ПСВ Айндховен разгроми с 4:0 досегашния лидер в класирането Фейенорд в мач от петия кръг на холандската Ередивизие.

Домакините решиха двубоя още през първото полувреме, като само в рамките на 8 минути нанизаха три гола на съперника си. Датският нападател Кенет Перес откри за шампионите в 34-та минута, а 5 след него еквадорецът Едисон Мендес удвои. В 43-та минута отново Перес се разписа и направи резултата класически. Последното попадение падна в 88-та минута, негов автор бе Дани Куверманс.

В другата интересна среща от кръга Аякс се наложи с 3:2 над АЗ Алкмаар като гост и изпревари ПСВ Айндховен по голова разлика, като с тази победа излезе и начело в класирането. Аякс и ПСВ Айндховен заемат първите две позиции с по 13 точки, Фейенорд е с 12 на трето място.