Победа за Лукойл Академик над белгийския Oстенде
Победа за Лукойл Академик над белгийския Oстенде / netinfo

Баскетболният шампион на България „Лукойл Академик” постигна първата си победа като гост в турнира за Купата на УЛЕБ. След три успеха като домакини, играчите на Марин Докузовски биха с 67:60 белгийския „Остенде”. След тази победа, българският тим почти сигурно ще се класира за следващата фаза.

След равностойна първа четвърт, “студентите” тотално доминираха над „Остенде” във втората част и се оттеглиха на почивка с преднина от 12 точки – 36:24. Домакините обаче не се предадоха и силната игра в третата четвърт им помогна почти да застигнат съперника си в резултата. Но българският шампион вдигна оборотите и не допусна обрат – 67:60.

Много силен мач направи Ламонт Джоунс, който бе най-резултатен в мача с 25 точки, а Тодор Стойков добави 12 точки и 10 борби. За „Остенде” Елвир Овчина вкара 12 точки и хвана 11 борби.

В другите мачове от група “C” победи постигнаха гостите. „Монтепаски Сиена” надигра със 73:71 „Алба Берлин”, а „Химки” победи с „Апоел Йерусалим” с 85:75. В класирането води „Монтепаски” (5 победи, 1 загуба), втори е „Лукойл Академик” (4-2). /БГНЕС/