Победа за Ивет Лалова на 200 метра в Цюрих
Победа за Ивет Лалова на 200 метра в Цюрих / netinfo

Ивет Лалова спечели златото на 200 метра на петия турнир от Златната лига по лека атлетика "Световна класа" (Weltklasse) в швейцарския град Цюрих.

Българката финишира първа на тази дистанция с резултат 23,41 секунди. Втора финалната линия пресече Катлийн Чирх от Германия с 23, 54. Трета завърши Микел Барбър (САЩ) с 23,56.

Атлетката ни изпревари с 13 стотни представителката на Германия, макар че реакцията й на старта не бе от най-добрите - 0.255. Въпреки това спринтьорката ни показа, че е във форма след края на Световното първенство в Осака, което завърши миналата седмица.

Това е втора победа за Ивет от началото на сезона, когато в края на май тя се завърна на пистата с победа в коронната си дисциплина 100 метра на престижния турнир „Артур Такач” в Белград. Тогава тя спечели и квота за Олимпиадата в Пекин догодина.

Малко по-късно в Цюрих ще стартират още две българки – Тезджан Наимова на 100 метра и Даниела Йорданова на 1500 метра.

Следващата надпревара, в която Ивет Лалова ще вземе участие е още следващия вторник в Линц. В Австрия обаче атлетката ни ще се състезава в коронната си дисциплина - 100 метра.