Пирин с лесна победа над Чавдар
Пирин с лесна победа над Чавдар / netinfo
Пирин Благоевград победи като домакин Чавдар Бяла Слатина с 2:0 в контрола, играна една седмица преди началото на шампионата.

Треньорът на орлетата Петър Петров направи десет смени и изпробва 21 футболисти, като единствено Ризов игра пълни 90 минути.

Пирин доминираше по време на целия двубой, като гостите от Бяла Слатина се отчетоха единствено с два далечни удара на Галип и Иван Петров.

Двата гола за домакините паднаха в последните 20 минути. В 72-ата Лъчезар Дафков подаде към Веско Стойков, той центрира към Мануел Мартинес, който покрай плонжа на Андонов прати топката в мрежата на Чавдар.

11 минути преди края на двубоя Калоян Стоянов започна атака отдясно, влезе в наказателното поле, намери Дафков, който подаде на връхлитащия Веселин Стойков и той с левия крак вкара за 2:0.

Съставите:

Пирин: Чавдаров, Бодуров, Коемджиев, Ризов, Потев, Паланков, Дяков, Витанов, Николов, Хазуров, Метушев (Георгиев, Стоев, Дафков, Мартинес, Пиетробон, Стойков, Иваников, Здравков, Стоянов, Костадинов)

Чавдар Бяла Слатина: Андонов, Казачки, Здравков, Нейков, Галип, Борисов, Ганчев, Павлов, Каранейчев, Карагетлиев, Николов (Савчев, Никифоров, Петров, Петков, Димитров)