Петров игра едно полувреме в Канада
Петров игра едно полувреме в Канада / netinfo
Стилиян Петров започна като титуляр и игра едно полувреме за победата на Астън Вила над Торонто с 4:2 в контролна среща, част от турнето на английския отбор в Северна Америка. Хеттрик за Вила реализира Люк Муур, а Джон Карю добави едно попадение.

Тимът от Бирмингам отново не се размина без контузии, като този път проблем се появи при вратаря Томас Сьоренсен, който получи травма в сухожилие на десния крак.

Стилиян Петров бе по-активен в първата четвърт от срещата, и се отличи с добър удар към вратата на Торонто и един спасен гол в своята мрежа. На почивката българският национал отстъпи мястото си на Бума.

Дебют за Астън Вила направиха новите попълнения Марлон Хеърууд, Стивън О`Халоран и Золтан Стибер. Найджъл Рио-Кокър се появи като резерва.

Следващата контрола на Астън Вила е в САЩ срещу Кълъмбъс Крю в събота.