Пернишки фенове пратиха съдия в болница
Пернишки фенове пратиха съдия в болница / netinfo
Разгневени фенове на Миньор Перник удариха страничния съдия Нешко Маринов с камък в главата по време на среща от първия кръг в Западната Б група. Реферът бе откаран в болницата в Мездра.

Мачът между местния Локомотив и гостите от Перник беше прекратен в 69-та минута при резултат 1:0. Единственото попадение до момента беше дело на Атанас Николов в 22-та минута.

Близо 3000 души дойдоха на стадиона в Мездра, за да наблюдават дербито между два от отборите, устремили се към А група. 500 души пък беше агитката от Перник.

Секторът, в който бяха настанени, не беше добре охраняван, нямаше стабилна ограда и за буйните младежи не беше проблем да обстрелват терена. Те бяха провокирани от маркирана засада, хвърлиха камък по съдията Нешко Маринов, след това част от тях нахлуха на терена и удариха в тялото тъчрефера. След това съдията Анатоли Дончев прекрати мача.