Пелето с асистенция за ценно равенство
Пелето с асистенция за ценно равенство / netinfo
Енерги Котбус постигна стратегическо равенство 1:1 при визитата си на Карлсруе и увеличи шансовете си за оставане в Бундеслигата.

Станислав Ангелов отново игра цял мач за тима на Боян Прашникар, получи жълт картон в 40-ата минута и направи голова асистенция, а съотборникът му Димитър Рангелов влезе в игра за гостите на почивката на мястото на Михал Пападопулос.

Точно час след началото на двубоя Пелето хубаво подаде към Стивен Ривич и от 16 метра за хърватинът не бе проблем да даде преднина на Енерги.

Домакините от Карлсруе изравниха само пет минути по-късно, когато Стефан Бюк се възползва от добър пас на унгареца Тамаш Хайнал.

Два кръга преди края Енерги Котбус се намира на четири точки от зоната на изпадащите, а в последните си срещи е домакин на Хамбургер и гостува на Хановер.