Партизан разби ТАУ
Партизан разби ТАУ / netinfo
Сръбският Партизан разби със 76:55 точки отбора на ТАУ Керамика в четвъртфинален мач от Евролигата игран в зала „Пионир” и по този начин „гробарите” изравниха победите в серията на 1:1. Решаващият трети мач ще се играе във Витория.

Домакините имаха изключително надмощие над съперника си от Испания, като гробарите спечелиха изключително убедително първата и последната част, като в заключителните десет минути допуснаха едва 7 точки, а отбелязаха 22.

Звездата на домакините Никола Пекич завърши 19 точки, а Великович завърши със 17 точки. Силен мач направи и Урош Трипкович, който отбеляза 14 точки.

За ТАУ единствено Игор Ракочевич завърши с двуцифрен точков актив, като сръбският плеймейкър отбеляза 15 точки.