Парагвай тресна Бразилия
Парагвай тресна Бразилия / netinfo
С човек по-малко Парагвай победи у дома петкратния световен шампион Бразилия с 2:0 в квалификационна среща за Мондиал 2010 от Зона Южна Америка.

Звездата на домакините Роке Санта Крус откри резултата за домакините в 26-ата минута, когато бе най-съобразителен след центриране на Салвадор Кабаняс от ъглов удар към близката греда.

В 48-ата Парагвай остана с човек по-малко, след като Дарио Верон получи втори жълт картон за грубо влизане в краката на Робиньо.

Само минута по-късно обаче домакините удвоиха резултата, след като изстрел на голмайстора Санта Крус бе париран от вратаря Жулио Сезар, а асистиралият при първия гол Кабаняс се разписа отблизо за крайното 2:0.

В този двубой Бразилия, която в този двубой игра без оперирания в коляното Кака, отправи само два сериозни изстрела към вратата на червено-белите, като по-опасният от тях бе дело на Андерсон.

Селесао няма победа в Асунсион от 1985 година насам и постави под въпросителна участието си на Мондиал 2010, след като има само две победи в първите пет квалификационни срещи. Парагвай е начело в групата с 13 точки от пет мача.