Пак бихме бразилците!
Пак бихме бразилците! / netinfo
България стартира с победа 3:2 гейма над световния шампион Бразилия на финалите на Световната лига в Катовице, Полша. Момчетата на Мартин Стоев се наложиха над „селесао” след 21:25, 25:20, 21:25, 25:23 и 15:12.

Националите ни загубиха първата част. Момчетата на Бернардо Резенде поведоха на първото техническо прекъсване с 8:7 и с 16:15 при второто, като не изпуснаха преднината си до края на тази част. Бразилия спечели гейма с 25:21.

Втората част започна по коренно различен начин. Българите се мобилизираха и не изпуснаха водачеството до края. Пламен Константинов и компания спечели с категоричното 25:20 втората част от мача.

Третата част отново бе за бразилците, които водеха при първата техническа пауза с 8:5 и 16:14 при втората. Така се стигна до 2:1 гейма след 25:21.

Съотношението в геймовете обаче отново бе изравнено от българите в четвъртата част. Момчетата на Мартин Стоев водеха почти до края на частта, но оставиха именитите им съперници да изравнят за 20:20. Българите обаче си казаха тежката дума и взеха гейма с 25:23. Така се стигна до решителния тайбрек, в който волейболистите ни показаха класата си.

Българите натрупаха преднина от четири точки още в началото на частта за 8:4, а след това и с 11:7. Крайното 15:12 бе достатъчно, за да могат българите да се поздравят с триумфа след почти два часа игра над световния номер 1 – Бразилия.

Най-резултатен за победителите бе Матей Казийски, който реализира 20 точки, с 12 се разписа Боян Йорданов. Колкото до тима на световните шампиони най-много точки – 15 записа Жиба.

Във втория си мач от финалите в Полша България ще се изправи срещу Русия. Срещата е утре от 18.00 часа.