Осасуна излъга Хетафе за Купата на Краля
Осасуна излъга Хетафе за Купата на Краля / netinfo
Отборът на Осасуна постигна минимална победа с 1:0 над Хетафе, която се оказа достатъчна тимът да се класира в следващата фаза на турнира за Купата на Краля в Испания.

След равенство 0:0 в първия мач, днес домакините от Осасуна стигнаха до успеха благодарение на единственото попадение на нападателя Валтер Пандиани през първата част.

През второто полувреме футболистите на Осасуна надиграха тотално своя съперник,но така и не съумяха да отбележат нов гол, с който окончателно да решат нещата в своя полза.

В друг мач от 1/16 финалите на турнира Севиля нямаше никакви проблеми срещу Понферадина и се наложи с класическото 4:0. В герой за победителите се превърна Луиш Фабиано, който наниза и трите попадения, a последният гол бе дело на Мареска.