Олимпиакос на две крачки от титлата
Олимпиакос на две крачки от титлата / netinfo
Резервата Костас Митроглу вкара гол в 90-та минута и донесе победата на Олимпиакос с 2:1 над Лариса в среща от 28-ия кръг на футболното първенство на Гърция.

Метин Тумер изведе Лариса напред в резултата в 41-та минута, но Мирнес Сисич изравни в 50-та.

Два кръга преди края на сезона Олимпиакос води в класирането с 64 точки, с две повече от АЕК Атина, който се изкачи на втора позиция след успех у дома с 3:1 над Ерготелис.

Панатинайкос се смъкна на трето място след загуба с 1:4 от ОФИ Крит. Отборът от Атина има 60 точки актив.

Ривалдо, Панделис Кафес и Исмаел Бланко бяха точки за АЕК, докато за Ерготелис спорен гол вкара Панайотис Кордонурис.

Горан Друлич даде преднина на ОФИ преди Димитрис Салпингидис да изравни за Панатинайкос. Останалите голове за ОФИ бяха дело на Александър Симич, Стелиос Сфакиакакис и Здравко Попович.

Лариса имаше няколко шанса да изравни, но ги пропиля. Освен това отборът остана с 10 души след втори жълт картон на Матиас Иглесиас в 28-та минута.

Олимпиакос също показа класа, пропусна три чисти положения

само за 4 минути, като в две от тях футболистите на тима уцелиха

гредите.

Олимпиакос също завърши мача с човек по-малко след червен карон на Тасос Пантос в 58-та минута.