Нова загуба за Лейкърс
Нова загуба за Лейкърс / netinfo

Андрей Кириленко блокира изстрели на Кобе Брайънт два пъти в продължението и отбеляза три точки 35 секунди преди края за победата на Юта със 123:115 срещу Лос Анджелис Лейкърс, след което Джаз изравниха плейофната серия между двата отбора на 2:2 победи.

Дерон Уилямс записа 29 точки и 14 асистенции, докато Карлос Буузър отбеляза 12 от 14-те си точки във второто полувреме, когато направи и 12 успешни борби. Мехмед Йокур добави 18 точки и 11 борби, а героят Кириленко завърши с 15 точки и 5 блокади.

Брайънт пък записа дежурните си 33 точки и 10 асистенции, а Ламар Одом добави 26 точки и 13 борби. Испанската звезда Пау Гасол записа 23 точки, към които добави и 10 блокади. Мач номер 5 ще се играе в четвъртък рано сутринта българско време в Лос Анджелис.

Тим Дънкан наниза 22 точки и спечели 15 борби за победата на Сан Антонио със 100:80 срещу Ню Орлиънс, благодарение на което Спърс също изравниха серията си от полуфиналите на Западната конференция на 2:2 победи.

Тони Паркър добави 21 точки за домакините, които бяха напред в резултата през цялото време и с победата си осигуриха още едно домакинство в мач номер 6.

В сряда сутринта обаче Сан Антонио ще трябва да излезе като гост срещу днешния си съперник. Крис Пол отбеляза 23 точки за Хорнетс, които изоставаха дори с 27 точки. Дейвид Уест добави три блокади, но отбеляза само 4 от 15-те си изстрела към коша.