Невяна Владинова завърши седма на Олимпиадата в Рио
Невяна Владинова завърши седма на Олимпиадата в Рио / Guliver/Getty Images

Българската гимнастичка Невяна Владинова завърши на седмо място в олимпийския турнир по художествена гимнастика в Рио де Жанейро.

При дебютното си участие родената в Плевен грация се представи силно, като изпълни изначално поставената си цел - влизане във финала. Владинова изигра композициите си в решителната фаза почти без грешка, като леки неточности се забелязаха само при съчетанията ѝ на топка и лента. Така с общ сбор от 70.773 точки Владинова се нареди седма в крайното класиране.

Трудно класиране за финал на ансамбъла

Олимпийската титла спечели рускинята Маргарита Мамун след сбор от 76.483 точки, среброто остана за другата представителка на Русия - Яна Кудрявцева, която събра 75.608 точки, а украинката Ганна Ризатдинова взе бронза със 73.583.

Днес са финалите при ансамблите, където нашите "златни момичета" ще се борят за олимпийската си мечта.