Нешич бие в очакване на пари
Нешич бие в очакване на пари / netinfo
Волейболистките на италианския тим Тена Сантерамо, който е воден от селекционера на българския национален отбор – жени Драган Нешич са само на победа от влизане във финалите за Купата на Италия Серия А1.

Въпреки че в петък момичетата вдигнаха стачка, заради неизплатени заплати от близо три месеца, Тена би при гостуването си на Уником Старкер Керакол Сасуоло с 3:2 (25:23, 22:25, 26:28, 25:23, 15:11) във втория кръг на надпреварата за 123 минути.

Реваншът е в неделя, а при успеха снощи за най-добра бе определена Евгения Душкиевич (18 точки), с 21 завърши Соня Бенедито.

При загубата за Сасуоло три волейболистки минаха границата от 20 точки – Лучия Босети (26), Сандра Витез (23) и Елена Авелкова (22 точки).

Останалите резултати от втората фаза на турнира за Купата на Италия – жени Серия А1:

Минети Инфоплюс Имола – Монтескиаво Банка Марче Йези 0:3 гейма (18:25, 21:25, 19:25)

Европеа 92 Върджин Радио Милано – Ямамао Бусто Арсизио 2:3 гейма (25:17, 18:25, 19:25, 25:14, 11:15)

Фамилия Киери – Линес Екокапитаната Алтамура 3:0 гейма (25:23, 25:18, 25:18)