Несебър надмогна Калиакра и жегата
Несебър надмогна Калиакра и жегата / Gong.bg
Отборът на Несебър се добра до трите точки след минимална победа над Калиакра с 1:0. Голът отбеляза Станимир Митев в 12-та минута от дузпа. Наказанието бе отсъдено от главния съдия Димитър Андреев за нарушение на вратаря Генко Славов срещу Митко Трендафилов в наказателното поле. Мачът се игра при изключително тежко и топло време.

През първото полувреме пропуски за Калиакра направиха Кателиев и Иван Петков. Второто полувреме не промени резултата. В 55-та минута Пекин от гостите прати топката в страничната греда. Малко по-късно Пчеларов от домакините шутира хубаво от 25 метра, но вратарят Славов улови.

В 79-та Стамен Ангелов направи добър пробив през центъра и от границата на наказателното поле шутира, но стражът изби. В последната минута от даденото от съдията четириминутно продължение настана меле пред вратата на Несебър, но до гол не се стигна.

След мача треньорът на гостите Атанас Атанасов заяви: „През целия мач имахме преимущество, но в 10-та минута наша грешка доведе до дузпата и последвалия гол. След него имахме 4-5 чисти положения, но не реализирахме. Доволен съм от старанието на момчетата. Перфектно съдийство на главния рефер Димитър Андреев.”

Старши треньорът на домакините Георги Иванов сподели, че мачът е бил изключително тежък срещу много силен отбор, какъвто е Каварна. Наложило се неговите футболисти да воюват и той е доволен от тяхното желание, старание и максимално изразходване на физическите сили в горещото време. Георги Иванов сподели още, че ако отборът продължи да се бори така, го чака добро бъдеще.

Съставът на Несебър: Григоров, Костов, Вачев, Илчев, Венков, Добрев (Николов), Пчеларов, (Андреев), Ангелов, Тодоров, Трендафилов (Желев) и Митев.

Съставът на Калиакра: Г.Славов, Ст. Славов, Йорданов, Г.Димитров, Ан. Димитров, Стойков, Ганчев, Пекин, Петков, Садула (Стоилов), Кателиев (Станчев).

Стадион: Градски, гр. Несебър