Нели с пробив в Европа, би с бг съдия
Нели с пробив в Европа, би с бг съдия / netinfo
Помощник треньорът на националния ни отбор по волейбол Нели Маринова – Нешич се класира с тима си Сирио Перуджа за Финалната четворка на Шампионската лига.

В най-престижния волейболен турнир Нешич преодоля последната пресявка преди полуфиналите. След като миналата година Перуджа с Тони Затова в състава вдигна Купата на Европейската волейболна конфедерация, сега тимът е отново на върха и ще играе на финалите в Испания с домакин Мурсия. Срещите са насрочени за 5 и 6 април.

Нели отстрани бившите си съотборнички от Монтескиаво Йези, въпреки загубата с 2:3 гейма (21:25, 25:15, 23:25, 25:17, 6:15). 93-минутната среща бе пред 920 зрители и с първи рефер българинът Константин Тюфекчиев. Помощник на международния ни съдия бе македонецът Здравко Здравески.

Виза за Финалната четворка Перуджа получи заради по-доброто си геймово съотношение: след успеха с 3:0 в първия мач, и сега взети две части.

Най-резултатна за Йези бе капитанката Елиза Тогут с 19 точки. Нели Маринова – Нешич не записа точка, а за Перуджа със 16 точки завърши Симона Джиоли.

Жребият за полуфиналите и финала ще бъде теглен през април.