Нели на финал за златото
Нели на финал за златото / netinfo
Помощник треньорът на женския ни национален отбор по волейбол Нели Маринова – Нешич излиза довечера във финала на Шампионската лига по волейбол.

Разпределителката заедно със съотборничките си от Сирио Перуджа се класираха за мача за евротитлата на най-престижния клубен турнир на Стария континент в Мурсия. Съперник довечера от 20:30 часа ще им бъде руския Заречие Одинцово. Миналият сезон същите два тима се срещнаха на финала, но за Купата на Европейската конфедерация, като тогава с Тони Зетова италианките биха с чистото 3:0 гейма.

Снощи Перуджа победи в италианския полуфинал от финалната четворка Асистел Новара с 3:2 гейма (25:22, 20:25, 25:17, 23:25, 15:12).

В Двореца на спорта в Мурсия, който е с капацитет 7341 зрители, имаше едва 2000 зрители. Нели игра 120 минути, реализира 1 ас, а най-резултатна от съотборничките й бе капитанката Мирка Франциа Васконселос с 27 точки. За Асистел Новара Катаржина Сковронска Долата реализира 26 точки.

В другия полуфинал домакина на финалите и най-титулуван тим в Испания – Групо 2002 Мурсия загуби от носителя на Купата на Русия за 2007 година Заречие Одинцово с 1:3 гейма (15:25, 25:19, 22:25, 23:25) пред 2500 зрители.

Малкият финал днес от 17:30 часа противопоставя Мурсия и Асистал Новара.

България има представител на финалите на Шампионската лига при съдиите – Константин Тюфекчиев.

Сирио Перуджа е първенец в Шампионската лига за 2006 година, тогава в редиците си с Тони Зетова. През 2007-а волейболистките спечелиха титлата и Суперкупата на Италия.